"אינטליגנציה אלטרנטיבית" (מאמר על אוטיזם, את Autistan על ידי העיתון הבלגי "Echo")

במאמר המקורי: https://www.lecho.be/entreprises/general/une-intelligence-alternative/10009078.html


דו ח

אינטילגנציה חלופי

אוטיזם, אספרגר, פוטנציאל גבוה, neurodivergent התנאים להגדרת אנשים לא טיפוסי, עם צורה אחת של המודיעין חלופי. מיומנויות התעלמה גם על ידי חברות.

אפרופו "הפשיטה" כדי לתאר את כליאתם של אנשים עם אוטיזם אצל למוסד או מתן עבור יחידת"היסטוריה", בהתייחסו הפיתוי של השבחת הגזע העלולים ללוות את גילוי האוטיזם ברחם, הוגו Horiot מעלה את הטון. בדיוק כמו הכותרת של הספר שלו: "אוטיזם, אני מאשים". "זה חוברת", הוא מעריך. שפה הלם קרב המחשבה יחיד".

עצמו שמאובחנים לפני יותר מ- 35 שנה, Horiot עולה ולשמוע גורם להביא את הקול שלו, אנשים עם אוטיזם או תרסיס. כי יש הרבה (יותר, חוץ מזה, תודה על אבחון יותר טוב), אלה לא טיפוסיות, טוענים ולהגן על ההבדל שלהם כמו גם, אנשים עם מוגבלויות, הומוסקסואלים או אנשים של צבע. "הגישה היא דומה, אומר Horiot. יש צורה של גזענות קוגניטיבי נגד הקהילה שלנו. "הגיע הזמן הספקטרום להתעורר!

אוטיזם: אני מאשים! -C-29/03/2018
 

הספקטרום? יותר ויותר הוכרו על ייחודה של סוג גנטי, אוטיזם יכול לקחת מגוון רחב של גוונים שונים.

כדי להפוך פשוט, שבו, בשנות הילדות המוקדמות, המוח אופייני יתחיל לסנן לתעדף את המידע זה מקבל, למה לא טיפוסי לא ומפתחת את הקשרים שלה באופן שונה. אוסף של מידע ברור יוצר אי נוחות ולקויות. אבל באותו הזמן, אנשים לא טיפוסיות גם לפתח מיומנויות צברנו באזורים מסוימים, לעתים קרובות ביחס הפוך ל מגבלות התנהגותי.

בין הפרט השתק לחפש משם, אשר יכול לדכא נדנדות שלה, השתקן דולף הרבה ככל האפשר יחסים חברתיות, אלה מי רגישות 'רק' רעש או אור, אנחנו מדברים על רצף האוטיזם. מה לעשות Horiot, חלק עמיתיו, הרעיון של ארגון פורמלי, הנהון לג'יימס בונד.

יוזף Schovanec מעדיפים את הרעיון של Autistan. Multidiplome, 7 דוברי שפות, מטייל בעולם, כותב, הוא נותן בקביעות שלו "השיעורים של הדברים" קולו מתכתי ולא מונוטוני עמודות על אירופה 1. "Autistan הוא לא דמיוני כמו פיטר פן זה מושג מפגיש את כל העמיתים שלנו תחת אותו שם." בפולקלור, Autistan יש הדגל שלה, לבן חסומים ופגע פסים כחול (הצבע המרגיעה של אוטיסט), במונחים של 24 צבעים כדי להציג את המגוון של הפרופיל.

Schovanec רוצה להיות כמו מיליטנטי כמו Horiot. צורה נוספת של השפה, יותר בגלקסיות, אבל החומר הוא זהה. "החברה של היום מתקשה מאוד. יש הרבה פחות מקום לא טיפוסיות. בזמנים קדומים יותר, היה כמה רועים, מתבודדי, שיפוצניקים של גאון הביט את ספסל בלי לומר מילה. היה מקום יוצא דופן. היום, בגלל שאנחנו יותר אנטי-חברתית יותר מאחרים, אנחנו גרים לפעמים קשה מאוד ותנאי לרעוע מאוד."

גאה?

פרנסואה Delcoux הוא "השגריר כדי Autistan" בבלגיה, הוגו מזרח Horiot בצרפת. כשניפגש, הדלת נפתחת לפני אפילו שמצאנו את הפעמון. "שמעתי מכונית. לא ידעתי. . ידעתי שזה אתה, "אמר בחיוך חם. הבית הוא אתר בנייה קבוע בו לנקות את המעבר. "זה חלק מהתנאי אוטיסטים," מאשר Delcoux, ששרדו בזכות ההכנסה ההכנסה המינימלית (RMI). זה עובר גם על הקשיים שהוא נתקל כדי לתת הרצאות ולבצע המילה של אנשים עם אוטיזם. "גאה להיות אוטיסט? אין שום היגיון. "אנחנו כאילו אנחנו נולדים". אוטיסט גאה להיות. ביטוי ברצון קריקטורה קפיצת Schovanec. "נוכל להיות גאה 1.90 מ', בלונדיני או בלגי. אלה הם המושגים שהם לגמרי זרה לנו."

בפועל

להסתגל לשלב

Aspertise המקום שלה יועצים ישירות ללקוחות שלה. "זוהי עבודה של evangelization של הלקוחות. "זה חשוב עבור הלקוח, אפילו יותר עבור העובד", אומר פרדריק Vezon, מייסד חברת הייעוץ המחשב.

כמה טיפים וטריקים לשילוב מוצלח של אדם נושא על רצף האוטיזם.

  • אוטיסט יודע יותר טוב מכולם מה שמתאים לו, הוא חייב להיות כך, במידת האפשר, בקשתו.
  • האדם לא טיפוסי הוא רגיש לסביבה שלו, אז עדיף לתת לו לבחור את המיקום שלו של עבודה, במיוחד בחלל פתוח. היא גם תאפשר לו לעבוד "בבועה שלו" במובן הנכון, עם אוזניות על האוזניים, לדוגמה, פשוטו כמשמעו, באופן פיגורטיבי.
  • כדי למנוע לחץ מיותר, עלינו לכבד את הרגליו.
  • לגבי לוחות זמנים, אנשים לא טיפוסי עשוי להיות hyperpointilleuses או במקום לעבור לגמרי. עד שינה בעבודה. באופן כללי, חברי "קשת" אינם רגישים ההירארכיה. אין צורך להרגיש. Telework מייצג הזדמנות אמיתית, כך להשתמש בהם ככל האפשר.
  • בסופו של דבר, זה יהיה שימושי להגדיר איש קשר, מי יהיה הראשון נקודת המגע של האדם לא טיפוסיות כדי לפתור בעיות יומיומיות, בלי ליפול, את infantilization. סיוע יצטרכו להתאים לצרכים בפועל.

כדי לתאר את הפעולה של המוח אוטיסטים, לכן היא צורה אחרת של המודיעין או neurodivergence מן נוירוטיפיקל, אמור לייצג את הנורמה. "אוטיזם יש מה לעשות עם איש הגשם הדמות הזאת יש גם תסמונת שונה לגמרי. אנחנו לא מבצע קופים! ", אומר Schovanec." אבל ההבדל הזה נותן יוצא דופן תפיסה שונה של המציאות ושל פרספקטיבה אחרת על הבעיות, כיסוי נקודות מתות שהותירו את עצבי. "זה די ברור-cybersecurity, למשל. האדם לא טיפוסיות יראו את הפגם לא ראה עצבי. האקרים לעיתים קרובות יש צד לא טיפוסי… ", ציין פרדריק Vezon, מייסד Aspertise, אשר מעסיקה 15 אנשים לא טיפוסי בו ייעוץ.

מיומנויות ותכונות

זה המסר שרוצים להעביר הפעילים אוטיסטים. כוח כדי relegate אנשים עם אוטיזם, אספרגר ו neurodivergents אחרים ב- "נכים להשתתף" תיבת בחברה הנורמטיבית מאוד, נוכל לשלול את היכולות ואת תכונות אנושיות משמעותי בסביבה המקצועית. של יוצרי נהדר או לממציאים, כי מהפכה בעולם, כיום מזוהים כבעלי הספקטרום האוטיסטי: ניקולה טסלה, איינשטיין, אדיסון, ניוטון...

מוסטי ג'ולי יש לו לימוד כאוטי במיוחד, קטעה בחטיבת הביניים. מה, זה כבר מוזר להיות נלהב על הפסיכולוגיה של התנהגות. "כשאני בספרים שלי, אני יכול להישאר שם במשך שעות, פשוטו כמשמעו בלי להרים את האף. זה כמובן קצת מסובך כאשר אתה חייב לציית לוח זמנים או חיי חברה, אבל פתאום אני יכול לספוג הרבה חומר תוך זמן קצר, היא אומרת.

זה אחד המאפיינים של יחידים לא טיפוסיות: עז על כמה מוקדי עניין, לפעמים מאוד חדה או אפילו לא מתאים. אבל זה לא היחיד.

הוא מצביע גם על תשומת לב לפרטים ודיוק גבוהה מאוד משימות. "תראה טיפוסיות להוסיף גרם מדי במתכון, זה יכול להיות יקר בסקטור כמו למשל כימיה," הערות Schovanec. עם כמו המסקנה, פרפקציוניזם שמובילה אותם לחפש קרט האחרון ("אשר לא בהכרח הולך יד ביד עם productivism…", מזהיר Delcoux). . ואז, זה כמעט ' קלישאה, נטיה תכנות מחשבים ומחשוב.

Schovanec מתעקש על תכונות אנושיות אחרות: כנות, אמינות, נאמנות… "אנחנו מסוגלים לכסות או לשקר. תארו לעצמכם עולם שבו כולם מאמצת את ההתנהגות זהה? "חסר אולי מסננים מסוימים, אבל לא היה להשיג לנו לא?"

רבים המקצועי והאנושי איכויות תיאורטית מאוד משמעותי בשוק העבודה. אז למה שלא תמצא אנשים לא יותר לא טיפוסיות בעסקים?

הוראה

"איך אתה לנצח או לא להשתלב בחברה, כאשר אין לנו את הידע הבסיסי, ללא קשר בינה", המחאה Schovanec. לכן, הבעיה מתחילה עם החינוך.

פרנסואה Delcoux, "שגריר Autistan בבלגיה". מאחורי קצת פולקלור, פעיל הגורם לאוטיזם.

כמו ג'ולי מוסטי, פרנסואה Delcoux ליוותה מסובך ב חינוך כללי הלימוד. "כשאני עשיתי מצגת מאוד מתועדים על הדינוזאורים ב 1 העיקרית, המורה אמרתי להורים כי היה עשיר מדי ואני גם למדתי אוצר מילים לגילי. זה היה תחילתו של לעג, דחייה על ידי חבריי לכיתה, "אומר Delcoux.

"ילדה קטנה, הייתי שתואר פסיכולוגית טיפש." אמא שלי נאבקה לשמור לי על השכלה כללית. עיכוב בתא, בסופו של דבר עוזבים את בית הספר מסיבות רפואיות ב- 2esecondaire ", אמר מנספילד.

הקושי של אינטגרציה אז להתחיל מגיל הצעיר, כי חינוך הוא לא תמיד מתאים. למידה, כאשר זה אפשרי, הוא כל כך בודד בהתבסס על אינטרסים, יצירת מתמחה הפערים עודף, פעור. עצמי למידה, ואילו אוטיסט ביותר אנשים מראים מנת משכל מתחת לממוצע. "אלא אם כן זה IQ קונבנציונליים בדיקות לא הסתגלו המודיעין שלנו…", ראה Horiot.

"יש הבדלי רחב גישה על איך לשלב אנשים שונים בחינוך. החינוך באופן מלא כולל תרגול איטליה; בבלגיה, הסלט הוא מתקדם למדי באזור זה. אבל זה משתנה מאוד חזק של אזור או אפילו מעיר אחת לאחרת, "הערות Schovanec.

Horiot הוא יותר מידבק בניתוח שלו. בשבילו, (המנחה) למיסוד של יחידים לא טיפוסי הוא שוק ענק. "לא במובן המונח שיווק, איפה לא טיפוסי יהיה מטרה, אבל בגלל הקהל זה תומך, וזה לא תמיד הכרחי, יוצרת זכויות סוציאליות וכך עניין פיננסי ענק!"

לדפוס חברתית

למעשה, במבוגר טיפוסי, לעתים קרובות המטבח והתלות סוציאליים. פרנסואה Delcoux, המתהדר של RMI, הוא נאבק במשך שבועות להשיג עבודה בשכר ASBL "אוטיזם בפעולה", אבל הוא נתקע ברמה הניהולית. "אני מקווה שאין לזה שום קשר שלי למצב של אוטיסט!"

"החיים שלנו? זה בלגן מוחלט! קח את זה היום היום." ג'
ולי מנספילד
 

ג'ולי מוסטי תלוי הדדית כנכים, בעלה הוא מובטל. "החיים שלנו. זה בלגן מוחלט! . ניקח אותה ליום היום. זה חייב להיות מאד מסוכן. המטרה שלנו היא לא להישאר תלויים על מערכת." בגיל 28, ג'ולי מוסטי מגיע לקחת קורסים כדי לעבור להודעה חדשה שלו ואז לשקול אוניברסיטה בפסיכולוגיה עם התמחות בבעיות התנהגותיות, הנושא האהוב. עליו.

כיצד להפיק רווחים שלה אינטנסיבי? זה השאלה קריטית שעולה ב אוטיסט מי רוצה לעבוד. "זה לא עוזר ללא ספק תקווה תעסוקה עבור כל. זה פשוט לא תמיד אפשרי, אבל זה עדיין הדרך הטובה ביותר לשלב לתוך החברה טיפוסי. יש מצב בחברה זו. דברים זזים, אבל עבור כמה פרופילים sociabilises יותר. זה אפילו יותר קשה עבור אחרים, "אומר Schovanec במרירות. כמו מחיצי הלעג שהיה כבר בבית הספר לעתים קרובות להפוך הטרדה בעולם העבודה. ג'ולי מוסטי עשה את החוויה אכזרי.

עמק הסיליקון

Forerunner באזור זה, בעמק הסיליקון יותר במיוחד מטרות פרופילים מסוג זה. על-פי טוני אטווד, פסיכולוג מומחה, שצוטטה על-ידי Horiot, עמק הסיליקון יהיה כמעט 50% של אנשים עם אוטיזם או אספרגר בין מהנדסי החברה. רגיל, העריך פרדריק Vezon: "עמק הסיליקון במידה רבה נוצרה על ידי פרופילים אוטיסטים." גייטס, עבודות, צוקרברג מתוארים לעתים קרובות לאנשים על רצף האוטיזם. רוב חברות בעמק הסיליקון נשבר החברה ההיררכית, מעוצב מאוד, מודל שבו לא טיפוסי לא מרגישה טוב."

בישראל, הצבא מגייס גם הפרופילים ספקטרום, לניתוח של נתונים כולל ולעודד בחלק מהאוניברסיטאות אוטיסטים מודיעין. אכן יש נחשול במספר טיפוסי בחברות לממש את הפוטנציאל שלהם. ", זה נוגע רק המוקדמים. "אנחנו בשלב השני," הערות היועץ. עדיין מאוד יחסית מאז פרץ בצרפת 1% של העבודה 400,000 בוגרים אוטיסטים.

 

כאן, סקירה מהירה של הצעות עבודה ומודעות נותן מושג על המציאות בשטח: רק שתי מודעות על-100 הצבע התו אוטיסטים קריטריונים עבור בחירת המועמדים.

אובחן עם תסמונת אספרגר, בעקבות האבחון של בנה, פרדריק Vezon הוא "יזם סדרתי" צרפת וקנדה. עם התמיכה של קרן השקעות שהוא הושק לפני מספר חודשים ייעוץ עורכי אשר מעסיקה היום כ 15 אנשים כל טיפוסיות. החברה מתמחה בינה מלאכותית, נתונים גדול או האבטחה סייבר, ענפים רבים איפה המומחיות של נציגים כמעט קלישאה. "הלקוחות שלנו הם חלק של CAC 40. "מספר היועצים שלנו צריך כפול או משולש בשנה כמו הביקוש הוא גבוה", שמח Vezon. חברות אחרות מסוג זה מתגלים משני צידי האוקיינוס האטלנטי.

בבלגיה, אנטוורפן החברה Paaswerk מבוסס על אותו מודל של ייעוץ. יועצים שלה עבדו על התפתחות שמעל לאכסדרות הביטחון stib. Paaswerk מוביל כעת משימת גיוס עבור אנשי ביטחון מתמחה הקרנה על ידי צילום רנטגן.

פחד

אבל, יש להודות, אוטיזם, שסביר יותר מאשר לקויות אחרות, מפחיד בחברה. "יש תחושה כי עבור אנשים עם ניידות מופחתת, אנחנו יודעים מה לעשות כדי להקל על שילוב שלהם. נכות נפשית או פסיכולוגית עושה רושם הרבה יותר, כאילו היה מסוכן", הערות Horiot.

כמו חינוך, המכשול העיקרי העסקת אנשים neurodivergentes הוא הבסיס: איך למצוא אותם? יש אין נתונים יחד עם מיומנויות ספציפיות.

"אנחנו חושבים אחרת, שאין לנו ביצוע קופים."

יוזף Schovanec
 

"התכנית של גיוס קלאסי, ad-CV-תחזוקה, לא מתאים לנו. הוא חייב למצוא דרך אחרת, "אומר Schovanec. גיוס ספציפי עבור פרופילים של הספקטרום במיקרוסופט הוכיח כשלון עקב חוסר מועמדים, מזכיר Vezon. "תהליך הראיון, זה משחק עלוב קון: אנו מודדים מיומנויות חברתיות ויכולות לא שלהם בפועל", פטישים Delcoux.

כבר אמר, אוטיסט כמה מסננים את נאומו די מזומנים, זה יכול להסתיר. קשה בתנאים אלו כדי להצליח בראיון שבו הוא חייב להציג את עצמם במצב הכי אור, אפילו לעטר דברים. לא סומכים על חוש התחרות של אנשים עם אוטיזם תצלח את עצמם. . יש לנו, רוב הזמן, לא מודע שלנו ביצועים או רגשות גאווה. מדוע להיות מנהל? למה לעשות עוד כסף? ", שואל Schovanec" "Cybersecurity יועץ המועמד הוכיח מומחה אימתני ב bolckchain; הוא היה מדורגת המיומנות הזו בין התחביבים שלו… ", זוכר את Vezon.

רשתות חברתיות

בחברה יותר מחובר ואמר להיות גם יותר אוטיסטים במידה שבה כל אחד מתקפל על עצמו, לא טיפוסי עשוי לגלות יותר מקומם. רשתות תקשורת לתת להם בכל מקרה של כלים משלימים. "דואר אלקטרוני, סקייפ או רשתות חברתיות מציעים לקוחות פוטנציאליים חדשים לאלה מאיתנו עבור מי ישיר תקשורת מילולית היא בעיה, מודה Schovanec. אבל אם אתה מסוגל או למדתי לכתוב אימייל." כלים אלה מאפשרים יותר telework ליחידים טיפוסיות, להימנע מהצורך להתמודד עם תחבורה ציבורית, רעש, הפקרות ואיכות הסביבה המשתנים. כל גורמי הלחץ ובהפסקות. "האינטרנט הוא אנשים עם אוטיזם מהי השפה סימן לאנשים חרשים," אומר הוגו Horiot, המעביר את השמועה כי ויקיפדיה היא במידה רבה נשלט ומנוהל על ידי אוטיסט.

בפרט, כמו רשתות חברתיות, פייסבוק העדים שלנו יישארו זהירה. "גם אם הוא נוצר על ידי צוקרברג כדי לפתור כמה בעיות תקשורת, זה חייב להיות הודה כי היום ' היום, הרשת הפך כלי נרקיסיסטית בו אנו עצמנו בכלל לא", מסכם Schovanec.