[මුද්රණය කරන්න] "විකල්ප බුද්ධිය" (බෙල්ජියම් පුවත්පත "L'Echo")

මුල් ලිපියේ: https://www.lecho.be/entreprises/general/une-intelligence-alternative/10009078.html


කතාව

විකල්ප බුද්ධිය

 ඔටිස්ටික්, ඇපර්ගර්, අධි විභවයක්, ස්නායු බෙදුම්කාරකයක්, අද්විතීය පුද්ගලයන් නිර්වචනය කිරීම සඳහා බොහෝ පදාර්ථ විකල්ප බුද්ධිමය ආකෘතියක් සමග. කුසලතා ද සමාගම් විසින් නොසලකා හරින ලදි.

ආයතන වල අවතාරයක් හෝ "ඉතිහාසයේ සාරාංශයක්" විස්තර කිරීම සඳහා "වටලෑම" ගැන කතා කිරීම, ගර්භාෂය තුළ ගර්භණී ඔටෝටිස් තුළ ගර්භාෂය හඳුනා ගැනීමෙන් ඇතිවිය හැකි පරීක්ෂාව අවුස්සා ගැනීම, හියුගෝ හෝරියෝට් තානය සකසයි. ඔහුගේ ඔත්තු පොතේ මාතෘකාව මෙන්ම "ඔටිසම්, මම චෝදනා කරනවා". "එය පත්රිකාවක්" යයි ඔහු උපකල්පනය කරයි. "අද්විතීය චින්තනයට එරෙහිව සටන් කිරීම" සඳහා කම්පිත භාෂාවක්.

වසර 35 කට පෙර ඕටියෝස්ට් ඔෆ් ඕ ඔටිස්ටිස් විසින් හමු වී ඇති අතර, හොරිට කැරලිකරුවෙකු වන අතර, ඔහුගේ කටහඬට හඬ නැගීමට, аутистиිත්වය හෝ ඇපර්ගර් ආදරයට පත් කරයි. ඔවුන් විවිධාකාරයෙන් (වඩා හොඳ ආරවුලක් සඳහා වඩා වැඩි ගණනක්, වඩා හොඳ නිර්වචනයකට ස්තුතියි), මෙම අද්විතීය අය, වෙනත් ආකාරයකින් මෙන් ඔවුන්ගේ වෙනස්කම් ඉල්ලා සිටිමින් හා ආරක්ෂා කර ගැනීම සඳහා අඩු වූ සංක්රමණික ජනතාව, සමලිංගිකයන් හෝ වර්ණ රටා . "ප්රවේශය සමාන, දිගටම Horiot. අපගේ ප්රජාවේ සංජානන වර්ගවාදයේ ස්වරූපයක් තිබේ. නින්දට අවදි වීමට කාලයයි!

ඕටිසම්: මම චෝදනා කරනවා! – C ඔබට – 29/03/2018
 

අවතාරය? ජානමය වර්ගයේ විශේෂත්වය ලෙසින් වැඩි වශයෙන් හඳුනාගෙන ඇති අතර, ඔටෝම්ට විවිධ අන්දමේ විවිධ වර්ණ ලබා ගත හැකිය.

සරළව පවසන විට, මුල් ළමාවියේදී, සාමාන්ය මොළය ලැබෙන්නේ තොරතුරු ලැබුණු තොරතුරුවලට පෙරළීම හා අනුක්රමණය කිරීමයි. අද්විතීය නොවන අතර එහි සම්බන්ධතා එකිනෙකට වෙනස් වේ. මෙම තොරතුරු සමූහය නිසැකවම අපහසුතාවයන් සහ දුෂ්කරතා ඇති කරයි. ඒ අතරම අද්වීතීය පුද්ගලයන් ද ඇතැම් ක්ෂේත්රවල විශේෂිත කුසලතා වර්ධනය කරති. බොහෝ විට ප්රතික්රියාශීලී හැසිරීම් ආබාධවලට සමානුපාතික වේ.

නිහඬ පුද්ගලයෙකුගේ ක්ෂණික පෙනුමකින් තොරව, ඔහුගේ ස්ලයින් මර්දනය කළ නොහැකි, සමාජ සම්බන්ධතා වලින් හැකි තරම් හැකි තරම් පලායමින් සිටින කම්මැළි පුද්ගලයා සහ ශබ්දය හෝ ආලෝකයට ඇති "හුදෙක්" හිරිහැර හා ආලෝකයට පමණක් බලපාන අයෙක්, ඕටිසම්වාදය පිලිබඳ අවතාරය ගැන කතා කරමු . හෝරියෝට් සහ ඔහුගේ සම වයසේ මිතුරන් සඳහා, නොවිධිමත් සංවිධානයක් පිළිබඳ අදහසක්, ජේම්ස් බොන්ඩ් වෙත කේවට්ටේ කිරීමට.

ජොසෙෆ් ස්නෝවානෙස් ඔස්ටිස්ටන්වයේ සංකල්පය වැඩි කැමැත්තක් දක්වයි. Multidiplomé, භාෂා 7 කින් කථා කරන, විශිෂ්ට සංචාරකයා සහ ලේඛකයෙකු, ඔහු නිතරම යුරෝපයේ පුරාවෘත්ත ග්රන්ථවල ඔහුගේ ලෝහ හා ඒකාකාරී හඬෙහි "පාඩම් දේවල්" සපයයි. "ඔටිස්ටිස් යනු පේදුරු පෑන් වැනි අතාත්වික රටක් නොවේ. එය එකම නම යටතේ සියලු මිත්රයන් එකට එකතු වන සංකල්පයකි. "ජනප්රියත්වය සඳහා ඕටිස්ටන්වලට නිල් පාටින් (හරිත වර්ණයෙන් මිදුණු වර්ණය) සහ සුදු පැහැයක් සහිත ධජයක් තිබේ. ආකෘතියේ විවිධත්වය පෙන්වීමට වර්ණ 24 ක්.

ශෝරොනෙක් හොරිට මෙන් සටන්කාමී ලෙස හැසිරීමට අවශ්ය වේ. වෙනත් ආකාරයක භාෂාවක, වඩා හොඳින් ඔප දමා ඇත, නමුත් පතුලේම සමාන වේ. වර්තමාන සමාජය දරුණු ලෙස දැඩි වී තිබේ. අකර්මණ්යතාවයට අඩු ඉඩක් ඇත. කලින් වතාවේ එඬේරුන්, රැුකියානුවන්, වචනයක් නොමැතිව ඔවුන්ගේ වැඩ මුළුවලට නැඹුරු වුනා. අද්විතීය පුද්ගලයන් සඳහා ස්ථානයක් පැවතුනි. අද අපි අනුන්ට වඩා වැඩියෙන්ම අසාධාරණ නිසා, අපි සමහර අවස්ථාවලදී ඉතා දුෂ්කර හා ඉතා අස්ථිර තත්ත්වයන් යටතේ ජීවත් වෙමු. "

ආඩම්බර?

ෆ්රාන්සුවා ඩෙල්කෝස් යනු ප්රංශයේ හූගෝ හෝරියෝට් ලෙස බෙල්ජියමේ "ඔස්ටිස්ලියානු තානාපති" ය. අපි ඔහුව හමු වූ විට, දොර ඇරීමට පෙර ඔහුගේ දොර විවෘත වේ. "මම දැනගෙන හිටියේ නැහැ කාර් එකක් අහල තියෙනවා.        

 

 

   

 

  •  
  •   
  •  
  •     
  •