אוטיסטים: מדינה מטורית, תמיכה בבטון

מאמר של "Revista אוטיסטים" (מגזין אוטיזם) (ברזיל) htt
ps://www.revistaautismo.com.br/geral/autistao-pais-metaforico-apoio-concreto/

אוטיסטים: מדינה מטורית, תמיכה בבטון

יום העצמאות 2019-מגזין אוטיזם
 
אנשים אוטיסטים להתאסף בריו דה ז'ניירו לחגוג יום אוטיסטים

בשורה עם חגיגות של יום מודעות האוטיזם העולמי – הוקמה על ידי האו ם (האו מ) עבור אפריל 2, הארגון הדיפלומטי אוטיסטים, מוסד ללא כוונת רווח עם כמה נקודות ותומכים בעולם, קידם את יום אוטיסטים בקופקבנה, ריו דה ז'נרו, ביום ראשון האחרון (31).

באותו זמן, אנשים אוטיסטים ממדינות שונות של ברזיל, באופן אישי וכמעט, דנו נושאים של בחירה חופשית בשולחנות עגולים שונים. בין הדיונים היו נושאים כגון הגיוון הנוירולוגי, אבחון, דעות קדומות, אוטיסטים נשים וקבלה עצמית.

האדם האחראי לאירוע היה הצרפתי אריק, 54, אשר סיווג את לוח הזמנים כיום הקשה ביותר של חייו. היו יותר מ -10 שעות התמקדו בניהול שיחות ושידור, שנעשו בו זמנית ב-YouTube ובפייסבוק, כדי לצפות במקומות שונים בברזיל.

דיאלוגים

שגרירות אוטיסטים-מגזין אוטיזם

הרעיון של יום אוטיסטים הגיע רק חודשיים לפני האירוע עצמו. למרות החיפזון, אריק הצליח להפגיש אנשים אוטיסטים שונים בתנוחות שונות של המדיאקטיביזם האוטיסטי – כגון youtuber ליאונרד אקירה, פודקטר אריקה ribeiro ונער zeca שמעון-לדבר על הנושאים המעוניינים אותם.

"הם היו מאוד שיתופי, מאוד סבלני, נחמד מאוד. זוהי ההשפעה הקסומה של ברזיל, העם הוא יותר אנושי, פתוח יותר, נחמד יותר וחביב. ברזיל, לדעתי כצרפתי, היא מדינה מתקדמת מאוד מבחינת זכויות עבור אנשים אוטיסטים ", אמר.

. האירוע התחיל בשעה 11:00 בבוקר והמשיך עד 9:30 בערב. לוחות הזמנים חולקו הרצאות קצרות, הערות וכללה גם פרטים על האוטיסטים-מושג מטאפורי של מדינה אוטיסטית. בנוסף, הקהל הצליח לעקוב אחר השידור בערוץ YouTube של הארגון ובעמוד הפייסבוק.

, ההצעה, לדברי אריק. הייתה מסובכת להוצאה להורג "היו יותר מ -10 מתנדבים, אבל האירוע היה מעורב בהרבה טכנולוגיה, אינטראקציות וזה היה מאוד קשה. אנחנו לא רגיל לעשות דברים. שמורכבים מהמחשב ", הוא אמר"

במקור האירוע היה קשר עם העתון דה לאוטיסטים, שהתקיים בו זמנית בבלגיה. עם זאת, בעיות שידור גרמו לשינויי לוח זמנים. למרות האימעברים, יום אוטיסטים שמרה על השתתפות של כל האנשים אוטיסטים מתוכננים.

"הייתי מתוח מאוד ופחדתי מבעיות טכניות, אבל זו הדרך שלי לעשות את זה. , כי כשאתה חושב יותר מדי. אתה חושב שזה בלתי אפשרי ואתה לא עושה כלום אבל הצלחנו לעשות משהו ממש מגניב ולפתור את הבעיות יחד, "הוא הוסיף.

תמיכה

זה בלתי אפשרי לנתק את השגרירות של אוטיסטים, האתר הפיזי של הארגון הדיפלומטי אוטיסטים, מדמותו של אריק. לאחר שעזב את צרפת לאחר הפיגועים בפריז בשנת 2015 והשכרת דירה 45 מ ר ב קופקבנה בפברואר 2017, החלל מקבל ותומך באנשים אוטיסטים מחלקים שונים של המדינה עם משאבים משלה.

אריק, בעבר, היה דמות נודדת עם הרבה סיפורים. הוא היה במהדורת 2003 של גינס העולמית, במדינות כגון רוסיה, מצרים וקזחסטן, היה תקליטן במשך 15 שנים והותאם לחיי החברה עד כמה שניתן. במשך יותר משנתיים, בריו דה ז'ניירו, הוא אמר שהוא שמח עם השינוי והוא נמנע מלהופיע בתמונות.

הצרפתי גר עם אתרים רם, איש נפאלי צעיר שפגש באחד ממסעותיו בנפאל והמלווה אותו ב אוטיסטים ובחיים הברזילאים. "יש לנו ידידות שלא יכולנו לדמיין." . זה כמו אח של אמא אחרת אנחנו מאוד שמחים כאן, "אמר.

סיוע נוירולוגי בחייו של אריק הוא לודמילה Leal, שיש לו אח אוטיסט והוא שיתף פעולה באופן כללי בארגון. . זו הדרך לאנושיות הדרך היחידה לשלום היא זו, לאנשים לקבל ולשים את עצמם במקום האחר, "היא אומרת על החשיבות של הבדלים.

זה היה מיועד לנסות להבין אנשים אוטיסטים אחרים כי אריק עשה עיבודים רבים ככל האפשר עבור האורחים. הגאולה Nogueira, למשל, היא חלק הליגה האוטיסטית ("ליגה dos אוטיסטים"), יש הגבלות תזונתיות ונסע מ קמפו גראנדה לריו. בבירה, היא סייעה על-ידי הארגון והאנשים האוטיסטים האחרים נוכחים.

בריו דה ז'ניירו אמר הגאולה כי היא חוותה אתגרים. , יצאתי מאזור הנוחיות שלי. זה היה עדין אבל אני מאמין כי כאשר אנו יכולים לקבל את עצמנו ולהסתכל אחד על השני כמו אוטיסטים, האוטיסטים השני הוא לא קשה. זה כאילו כולם כבר. מכירים אחד את השני

. אריק חזר על המשימה של אוטיסטים "אנחנו רוצים לשתף פעולה עם כל אחד, בין אם אוטיסטים, משפחות או ארגונים. אנחנו ארגון אוטיסט, אקסטרה-לאומי, כלומר, לא קשור למדינה כלשהי, עם חזון גלובלי כדי לתמוך בפעילים לאומיים.

משתתפי השידור המקוון של יום של אוטיסטים 2019

סיפורים

הימים של מאחורי הקלעים של יום אוטיסטים הניבו פגישות וחוויות עבור המשתתפים. אריקה ריביירו, פודקטר לשיחה הקטנה של אריקה, הכירה באירוע כמעין פרשת-הזמן בסאגה שלה "צא מהארון" שנגרר על חלק משמעותי ממנה 39 שנים של גיל.

"אובחנתי בשיא הקריירה שלי בגיל 22. , הלכתי לבית ספר למשפטים, עבדתי. וזה גרם לי לבלבול נפשי חריג הלכתי לקבל עזרה פסיכיאטרית ובסופו של דבר אובחן עם ADHD ו אספרגר. החלטתי לבוא ולשים את פניי מיד ובואו נלך! "אמרה.

רוב המשתתפים באירוע היו מבוגרים, פרט לזמקה שמעון, נער בן 14, מלווה באמו, Magaly בוטפוגו. מצד שני, לגאולה יש שני ילדים מבוגרים, ורואה את עמדתה כמשהו שונה מרוב האמהות הלא-אוטיסטית.

. אחד מהם לא גר איתי , כשהוא חוזר הביתה. יש מטרד גדול מאוד , אני שונא להיות מוחזק. ואני נחנק , ואתה לא מזדהה יותר, אבל הוא הבן שלך. אתה מחבב אותו . אבל אני לומדת להתמודד עם זה . גידלתי אותם כדי שיהיו להם חיים , אלו לא החיים שלי. זה האחד שלו, היא הסבירה

Youtuber ליאונרד אקירה אמר פוטנציאל אוטיסט צריך להיות מנוצל. "אוטיזם, עבור החלק של ההורים, נחשב טאבו וגורם מגביל. הם חושבים על כל הקשיים שהילד יהיה בחיים ובאפליה. אם להורה יש השקפה מלאת תקווה של הילד, הוא רואה את היתרונות והחסרונות של מצב זה. "

לודמילה, שעקב אחרי כל מה שמאחורי. מצלמות השידור אישרה את יום האוטיסטים "יותר אירועים שיראו דרכים שונות לחיות, לחשוב, לחיות יחד, לקבל, כך ייטב. [אנחנו צריכים] לשים קץ לחוסר סובלנות, שמתפשט בציוויליזציה, וכרגע הוא בעל חשיבות עליונה.

פודקאסט – פרק על יום אוטיסטים

אווטר

עיתונאי, אוטיסט ויוצר הפודקאסט ("אינטרורטנלו").קליפ סוגר:


פרטים נוספים על המשתתפיםהמצגת של אוטיסטים, אוטיזם, הארגון הדיפלומטי אוטיסטים, המושג של יום אוטיסטים, ואת האירועים "יום אוטיסטים 2019" בריו דה ז'ניירו.

(מבוא האירוע של 31/03/2019 בשגרירות אוטיסטים בריו דה ז'ניירו)

! ברוכים השבים לאוטיסטים

1/מה זה האוטיסטים?

המילה "אוטיסטים" (תורגם כדי אוטיסטים בפורטוגזית) הוא פשוט שם, הומצא על ידי ידידנו הצרפתי האוטיסט ג'וזף Schovanec, בשנת 2014.

פירוש השם הוא "המדינה של העם האוטיסט", כמו "קזחסטן" פירושו "מדינת הקזחים".

"מדינה של אנשים אוטיסטים" או "עולם של אנשים אוטיסטים", זוהי מטאפורה למעשה מדבר על הדברים הספציפיים של אנשים אוטיסטים: דרכים שונות לראות את העולם, דרכים שונות של חשיבה, רגישויות ואיכויות מיוחדות, היצירות המקוריות של אנשים אוטיסטים, וכו '.

כאשר אתה יכול "להיכנס לעולם" של אדם אוטיסט, למשל כאשר הוא מסביר את מחשבותיו, תשוקות, עובד וכו ', או פשוט, בלי לדבר, שיתוף "השלום הפנימי" או "תמימות", אתה תעבור "הקשרים הנפשיים" שונה מאוד מאשר הקשרים הרגילים שלך, זה של "העולם הרגיל רגיל" אז, אחרי החוויה הזאת, תקבל את הרושם שעשית "טיול לאוטיסטים".

באמצעות השם "אוטיסטים", כמעין "מדינה וירטואלית", מאפשר יותר דברים מאשר עם רק את המילה "אוטיזם", כי "אוטיסטים" נותן מושג של "מקום", וזה מאוד מעניין עבור אנשים אוטיסטים, כי, בחיים שלנו, יש לנו רושם של תמיד זרים, ללא כל "מקום נאות", הרושם כי בכל מקום חברתי, בכל מצב חברתי , תהיה לך בעיה, אי נוחות וכו '. שהוא קרוב מאוד למציאות, למרבה הצער.

כך, הרעיון של "מדינה עבור אנשים אוטיסטים", גם אם וירטואלי, יכול לעזור לאנשים אוטיסטים לקוות, להתחיל להיות ביטחון, אשר הכרחי להפסיק להרגיש יותר או פחות "נחות" או "חולה" או "אנשים עם הפרעה", או "בעלי" משהו וכו '.

האוטיסטים היא מדינה וירטואלית או מטאלית, אך היא אינה מדינה דמיונית, משום שכל זה קיים באמת, בניגוד, למשל, מדינת הדרדס ("שכנים") (שאפשר לקרוא לה "דרדסית"), שקיימת רק בדמיון.

כך, המילה אוטיסטים היא דרך לקרוא משהו שקיים: אוטיזם, וזה לא דבר דמיוני.

אם ננסה ללכת קצת יותר רחוק, כדי לקבל את הדברים פחות "וירטואלי" עם האוטיסטים, יש לנו כמה אפשרויות.

. קודם כל, יש את המושג "אנשים אוטיסטים" או "האומה אוטיסטים", אשר הגיוני כי אוטיזם יש משהו גנטי תורשתית, ואנו מאמינים כי אנשים אוטיסטים נולדים אוטיסטים, אשר מתאים האטימולוגיה של המילה "האומה", וגם, גם אם כל אוטיסט הוא ייחודי במיוחד (שהוא תוצאה של ההתנגדות שלנו סטנדרטיזציה), יש לנו גם דברים משותפים , ספציפי אנשים אוטיסטים, מה שהופך את זה אדם אוטיסט ממדינה אחת יבין היטב אנשים אוטיסטים אחרים ממדינות אחרות, כאשר אנחנו יכולים לשים את עצמנו רחוק יותר "השכבה החברתית או התרבותית", קרוב יותר לאוטיסטים, לטבע שלנו.

-שנית, אם אנחנו רוצים לחפש סוג של "מדינה פיזית" עבור אנשים אוטיסטים, אנחנו לא צריכים לקבל פיסת אדמה על פני כדור הארץ, כי זה קשה, אבל גם בגלל שאנחנו רוצים להיות מסוגלים לחיות בכל מקום על הגלובוס, כמו אחרים (אבל ביחס לרגישויות שלנו הבדלים), ללא הפרדה; כך אנחנו יכולים פשוט לומר כי כל "מקום אישי של אוטיסט", כל "מקלט אוטיסט" (כמו חדר) ניתן לראות כחלק "המרחב הפיזי הגלובלי של האוטיסטים": אנחנו רק צריכים להכריז על זה, יש כמה מטרים רבועים כי "שייכים" האוטיסטים. לדוגמה, כאן, כל מטר מרובע (שכור) של השגרירות הפיזית הראשונה של אוטיסטים בעולם הוא "טריטוריה של אוטיסטים", גם אם זה לא רשמי על פי המוסכמות הרגילות.

-שלישית, אנחנו יכולים לומר כי אנשים אוטיסטים הם נפשית באוטיסטים כאשר המחשבות שלהם הם "באוטיזם", הרחק הקשרים החברתיים מתקשורת חברתית.

בדרך זו, לכל אוטיסט יש פיסת משלו "אוטיסטים", בדרך כלל בלי לדעת את זה.

כשאנו מדברים על "עולם המחשבות", אנו מתכוונים לתודעה ועוד דברים מופשטים.

יש דברים מופשטים מאוד, בלי שום חומר, אבל הם בעצם קיימים, כגון אהבה.

כשאתה "מאבד את המחשבות שלך", כשאתה "חוזר למציאות", אתה לא יודע כמה זמן "המסע המנטלי" שלך החזיק מעמד, ולא המקום שבו "העצמי" שלך היה בדיוק…

לפיכך, המחשבות וההפניות המנטליות של אנשים אוטיסטים עשויות להיות "במציאות", אך עם גישה לא-חברתית ושונה, או שהם עשויים להיות רחוקים יותר מדברים חומריים, וקרוב יותר לדברים רוחניים, קרובים יותר לאמת, טוהר ועוד.

בדרך זו אנו יכולים גם לראות את האוטיסטים כמעין "מדינה נפשית מושלמת", או מרחב של אמת, טוהר והרמוניה טבעית, לא כפוף לכללי העולם החומרי שאנחנו יכולים להרגיש עם הגוף שלנו (3 מימדים, וזמן).

2/אוטיזם: החשיבות הבסיסית של הבנת ההבדל בין אוטיזם, ואת מה שמכונה "הפרעות"

אוטיזם ו "הפרעות" (או קשיים קרובים) הם שני דברים שונים.

-אוטיזם הוא הטבע הספציפי של אנשים אוטיסטים, אשר "מוגן" ממה שאני מכנה "הפרעות לא אוטיסטית".
האדם האוטיסט, אם "אוטיסט אותנטי", פחות מותאם או שונה על ידי המוסכמות החברתיות, יהיה לחיות באופן מנטלי בסוג של "הקשרים הטבעיים", עם אישיות יותר אישי ומקורי יותר, ועוד בהרמוניה עם הטבע, סדר, צדק, אמת. הוא רגיש יותר, ובאותו הזמן יש לו סוג של "הגנה עצמית" נגד החושים החברתיים והחסרונות, שבהם אנשים "נורמלים" הם קורבנות, למרבה הצער, חיים במערכת חברתית מלאכותית, מנותקת מהטבע, מהאמת וכד.

אנשים אוטיסטים שעושים, דברים אחרים מלבד זה כגון שקר, פשוט לעשות דברים לא אוטיסטים, לא נציג של אוטיזם, כי אנשים אוטיסטים האותנטי ביותר אין אפילו את הרעיון של שקרים או עשיית דברים כדי להרגיש מעולה, לתמרן, כדי לנסות לדמיין מה אחרים חושבים עליהם וכו ', למרבה הצער, אשר אני לא מאשים, כי הם קורבנות של מערכת חברתית זו סוטה.

-מה שנקרא "הפרעות אוטיסטית" הן פשוט תוצאות של הסכסוך הגלובלי בין שני המפנה (הטבעי, האוטיסט, ואת המלאכותית, לא אוטיסט).

בהתחשב בכך שהאנשים האוטיסטים אינם יכולים (ולא צריכים) להסתגל היטב למערכת המלאכותית (מסוכנת לכולם), יש להם בעיות, סבל, משברים, בשל חוסר הבנה של כל זה על החלק של אנשים החיים בתוך התקן החברתי (אשר מראה כל יום קצת יותר כי הוא טועה).

-יש גם "הפרעות" כי הם סובייקטיבי מאוד, למשל העובדה שהם מעדיפים להיות מבודדים מבלי לתקשר יותר מדי הוא נראה כמו "הפרעה" רק בגלל המערכת החברתית הנוכחית המבוססת על סוג של אופנה hyper-תקשורת שבו הכל הוא "חברתי", אבל במציאות ההעדפה הטבעית לבדידות אינה הפרעה, אלא רק דרך ל , שאינו ראוי פחות מלבזבז את זמנך על רכילות וקונפליקטים חברתיים קבועים.

אני לא אומר כי אנשים אוטיסטים מעדיפים בדידות באופן כללי, אבל כדי להעדיף לעזוב את הבדידות, כדי להתקרב "הבלגן החברתי", מערכת זו של החברה יש באמת הרבה לעשות, כדי להיראות מושך אלינו…

-ברגע שאנחנו מבינים כי לבסוף המכונה "אוטיזם" הוא רק "מושג לא אוטיסט", וכי המערכת "נורמלי" יש רבים, פגמים רבים לא צריך להכתיב את חיינו, אז אנחנו יכולים להתחיל להתגבר ולחיות טוב יותר, עם קבלת האוטיזם, לא כמחלה או הפרעה לקבל, אבל כמו הטבע שלנו שונה, אשר אינו ראוי פחות מאשר הבדלים אחרים. , רק המערכת החברתית הנוכחית טועה. לא האנשים

לפיכך, יש לנו את הזכות לכבד את חילוקי הדעות שלנו, של חיינו המקוריים, של מה שמכונה "אוטיזם". ומכיוון שכל זה צורות סוג של אוטיזם ספציפי "עולם," אנחנו יכולים לקרוא לעולם הזה "אוטיסטים", ולראות איך כלי זה יכול לעזור למטרה שלנו.

-ההכרה כי כל אדם אוטיסט חי פחות או יותר בעולמו שלו, או מערכת הקשרים שלו או ערך, הוא פשוט מזהה את האמת, ואין שום דבר פסול בכך; אבל זה לא אומר שאנשים אוטיסטים רוצה או צריך לחיות בדיוק כמו זה, מבודד, כי כמו שיש לנו את הזכות לשנות (כמו כל חי להיות), יש לנו גם את הזכות להכללה, לחיים ללא סבל יותר מאחרים, לחיים מאושרים, אשר כמעט בלתי אפשרי כרגע, בגלל החסימה הכללית בין אוטיזם ולא אוטיזם , של אי הבנה הכללית, בשל העובדה כי אנשים שאינם אוטיסטים מאמינים כי הדרך היחידה להיות מאושר יהיה להסתגל למערכת הרגילה, וכי אנשים אוטיסטים צריך "למחוק את האוטיזם שלהם", לחיות בתור לא אוטיסט, אשר למרבה הצער רבים מהם לעשות (עם הרבה כאב), אשר הוא שטויות מוחלטת.

-להיפך, אנשים אוטיסטים צריכים לשאוף לשמור על האיכויות המקוריות שלהם, וכיצד להסביר את כל זה, וכיצד להשיג מן "מערכת נורמלית" את העיבודים הדרושים. אם אנשים רבים מעדיפים להסתגל למערכת נורמלית, אין זה מספיק כדי לכפות את מי שלא יכול ולא צריך: זה יהיה צורה של מה שאני מכנה "דיקטטורה של הנורמה".

-לכן אנו חייבים לשאוף להשיג הדדיות בעיבודים: אנשים אוטיסטים יכולים לעשות מאמצי הסתגלות (מבלי למחוק את האוטיזם שלהם, כלומר, האופי האוטיסט שלהם איכויות), אבל גם המערכת החברתית חייבת לעשות מאמצים כדי לתקן את הפגמים שלהם, ולכן כל אחד יכול ליהנות ממנו: אנשים אוטיסטים עם פחות , עם פחות בעיות, פחות עוולות, פחות פחד מכל דבר וכו '.

-במילים אחרות, להבין טוב יותר את העם האוטיסטי, ואת הרגישות שלנו, ולקחת את זה בחשבון ברמה של הארגון החברתי של מדינות "נורמלי" צריך לייצר לוגית אפקטים חיוביים עבור כולם.

3/הארגון הדיפלומטי של אוטיסטים

 -אוטיסטים הוא רק שם, שם המדינה או העולם של אנשים אוטיסטים במובן המטפורי, אבל כדי לעשות דברים בטון ושימושי, יש לנו את הארגון הדיפלומטי אוטיסטים, אשר מנסה לעשות כל דבר אפשרי כדי להסביר את הדברים האלה ולשפר את היחסים בין כל הקבוצות או הגופים שרוצים או שצריך לעזור לאנשים אוטיסטים , חיים מכובדים. שאנחנו ראויים להם

מכיוון שהארגון שלנו אינו מעורב בסכסוכים פנימיים של כל מדינה, אנו יכולים להציע את החזיונות שלנו, הכלים שלנו, התמיכה שלנו כאשר הדבר אפשרי, בדרך משלימה למה שכבר קיים, כאשר זה שימושי, ועם גישה גלובלית שיכולה לעזור לרשויות הציבוריות להבין טוב יותר את החשיבות של הבקשות מקבוצות , לדוגמה, כאשר אנו מראים כי הדבר דומה במדינות אחרות.

כך, המאבקים הפוליטיים הנחוצים נעשים על-ידי הקבוצות הלאומיות של המדינות: זה לא התפקיד של הארגון שלנו, אשר מנסה רק להשיג תצוגה גלובלית ואוניברסלית על כל זה, וכן להציע מושגים, מסגרות וכלים שימושיים, כדי לשפר את חייהם של אנשים אוטיסטים העולם, אשר מועילים לכל היצורים החיים בכלל.

4/השגרירים והשגרירויות של אוטיסטים

-העובדה של שגרירים ואפילו שגרירות פיזית כאן חשוב מאוד להראות כי הארגון שלנו הוא לא רק "רעיון שנראה מגניב", אלא משהו קונקרטי, עשוי לשרת.

וזה טוב גם להערכה העצמית של אנשים אוטיסטים, כשהם יודעים שמה שאנחנו עושים קיים, כי באמת יש לפחות מקום אחד שנעשו על ידי ועבור אנשים אוטיסטים, ללא תלות במישהו, זה עוזר להם להרגיש חזק יותר, רחוק יותר מהרעיון הזה של "נכות" שגורם לנו לחיות כמו "אנשים פגומים", אשר, מאוד ברור, היא בעיה גדולה לחיות באושר ולרצות להסתגל לחברה שרואה אותנו כמו פגמים הליכה

-כך, הציבור הכללי יכול גם "להתעורר" כאשר הם מגלים את המושג הזה של "שגרירות של אוטיסטים", כי זה לא יהיה הגיוני ליצור, למשל, "שגרירות של סרטן Istan": לכן, זה עוזר לאנשים לצאת מהמחשבות רגיל על אוטיזם.

אני לא אדבר יותר על השגרירות, של אוטיסטים בריו דה ז'ניירו

על השגרירים שלנו,

על המטרות שלנו,

על רשימת הזכויות הבסיסיות של אנשים אוטיסטים,

וגם לא על ההסברים שלנו על אוטיזם,

מכיוון שניתן לראות את כל זה בדפי האתר Autistan.org

5/Autistan.net

יש גם את האתר Autistan.net, שהוא "רשת של האנשים האוטיסטים של העולם", במילים אחרות, האתר של "אנשים של אוטיסטים". . כל זה מתחיל במעט

6/Autistance.org

האוטיסטים הוא מופשט מאוד, ומסייע באופן סמלי יחסית, בטווח הארוך.

אבל יש לנו גם מושג של עזרה הדדית בטון, קרא אוטיסטים, עם האתר Autistance.org.

אוטיסטים היא מילה שנוצרה עם "אוטיסט" ו "סיוע", כלומר "תמיכה".

קונספט זה מבוסס על הרעיון כי כל אדם אוטיסט צריך רשת תמיכה אישית, אשר ברור אבל כמעט תמיד חסר.

בעזרת כלי זה, אנו רוצים לסייע למשפחות להפוך רשתות אישיות אלה עבור ילדיהם, לארגן עזרה עם מתנדבים ולשתף טוב יותר מידע, טיפים וכו '. וגם למקרי חירום (למשל, משברים, או כאשר ילד אוטיסט אבד).

, כל זאת עבודה ענקית. שאנחנו מנסים להתחיל, מאפס

יש גם מועדון האוטיסטים הראשון, עצמאי אבל בהרמוניה עם אוטיסטים, אשר מתחיל כאן בקופקבנה.

7/יום האוטיסטים

-יום אוטיסטים הוא קונספט גלובלי, מדמיינת כדי להיות שלנו "יום האוטיזם", במקביל ליום המודעות לעולם האוטיזם של אפריל 2, אשר נוצר ללא התייעצות אנשים אוטיסטים (קצת כמו יצירת יום העולם של נשים, לחלוטין האידאלית על ידי גברים…).

-באופן כללי, האגודות בעולם כי בעקבות יום "רשמי" יש גישה "לעשות" לאוטיזם, כגון זה סרט אוטיזם, אשר מתפשט רעיון של "מחלה", ויש ארגונים אוטיסטים רבים שאינם אוהבים את זה, כמובן.

-באופן כללי, הרעיונות הסטנדרטיים על אוטיזם הם טועים נורא, וזה מונע את העיבודים הדדיים הדרושים. לדוגמה, כאשר המילון מדבר על "אנשים הסובלים מאוטיזם": לא, אנשים אוטיסטים לא סובלים מאוטיזם, הם סובלים מהתוצאות של חוסר התאמות והבנה של אוטיזם על החלק של המערכת החברתית הלא אוטיסטית.

8 אירועי יום אוטיסטים לשנת 2019

-בהינתן כי המושג הזה של יום אוטיסטים הוא חדש, השנה יש לנו רק כמה אירועים שמנסים להיות בהרמוניה עם כל מה שהסברתי באופן כללי.

בבלגיה, היום ב -31 במרץ, 2019, יש אירוע שנקרא "ה, שוביטות של הארגון" בדרך למזוג לאוטיסטים "(" מבצע גרביים כחולים, בדרך לאוטיסטים "), בפארק המלכותי של בריסל, עם פעילויות שונות והרצאות, עם יוזף Schovanec (הבורא של השם אוטיסטים, מי הוא הסנדק שלנו) ועם שגרירים של אוטיסטים לבלגיה וצרפת.

-בברזיל, היום יש לנו את השולחן העגול הזה בשגרירות של אוטיסטים, עם אנשים אוטיסטים מברזיל שקיבלו את ההזמנה שלנו להרפתקה הקטנה הזאת, והיכן תוכלו להביע את עצמכם כפי שאתה רוצה.

זוהי רק חוויה ראשונה; , מעולם לא עשינו זאת בעבר. וטכנית זה קצת קשה, בוא נראה

אולי זה יהיה אחד המעטים, או אולי האירוע הבינלאומי היחיד מאורגן כולו על ידי אנשים אוטיסטים.

צ, יש גם היום אמא של ילד אוטיסט, מי מחבב מאוד את המושג ומי גם מארגן פגישה "יום אוטיסטים".

-וביום ראשון הבא, אפריל 7, יהיה לנו לעמוד אוטיסטים באירוע הגדול "יום של מעשים טובים 2019" בפרק של הנערה מאיפנמה, ליד האבן Arpoador, מאורגן על ידי Atados, ארגון התנדבות אשר עזר לנו עם שני האירועים.

אני מקווה שסיכמתי את היסודות להבנת האוטיסטים ויום האוטיסטים; תודה רבה על תשומת לבך, תודה גם על האומץ לנסות דברים חדשים, ברוכים השבים לאירוע "יום אוטיסטים 2019" בשגרירות של אוטיסטים בריו דה ז'נרו! 

אריק לוקאס

מייסד הארגון הדיפלומטי של אוטיסטים


וידאו על יום אוטיסטים ויום המעשים הטובים עם הארגון ההתנדבות Atados, על 07/04/2019 באיפנמה, ריו דה ז'ניירו: